Regulamin przedszkola

REGULAMIN   PRZEDSZKOLA

Podobny obraz

Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Głuchołazy.

•  Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem pełni Opolski Kurator Oświaty.

OBOWIĄZKI RODZICÓW

1.  Przyprowadzanie dziecka w godz. od 530 – 800 i odbieranie do godz. 1600a dzieci uczęszczające na 5 godz. od godz. 800  - 1300.

2.  Opiekę nad dzieckiem w drodze do przedszkola i z powrotem sprawują rodzice lub osoby upoważnione powyżej 18 roku życia.

Osoby te ponoszą pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci.

Dopuszcza się możliwość odbierania dziecka przez osobę dorosłą, zdolną do podejmowania czynności prawnych,

upoważnioną na piśmie przez rodziców, która ukończyła 16 lat.

3.  Do przedszkola przyprowadza się tylko dzieci zdrowe.

4.  Dzieci wprowadzane są do sali i przekazywane pod opiekę bezpośrednio nauczycielowi.

5 . Informacji o dziecku udziela tylko nauczyciel prowadzący w grupie lub dyrektor przedszkola.

6.  Statut przedszkola jest do wglądu rodziców, znajduje się w kancelarii placówki.

7. Organem reprezentującym rodziców  w przedszkolu jest Rada Rodziców pracująca w oparciu o Regulamin Rady Rodziców.

8. Osoba niepełnosprawna ma prawo wejść wraz z towarzyszącym psem asystującym lub przewodnikiem na teren przedszkola  oraz do budynku przedszkolnego.

9. Rodzice są zobowiązani regulować odpłatność za przedszkole

do 20 każdego miesiąca.

10.Rodzice zobowiązani są do uczestniczenia w zebraniach ogólnych i grupowych,

przestrzegania rozkładu dnia i zarządzeń dyrektora przedszkola. Dbanie o estetyczny wygląd dziecka.

OPŁATY

Miesięczna opłata na pokrycie wydatków rzeczowych za pobyt dziecka w przedszkolu wynosi:

- za 5 godz. od 800 - do 1300 nie ponoszą kosztów

- za każdą godz. powyżej  - 0,60