Jesteś tutaj:
  2. Organizacja dnia

Organizacja dnia

GODZINY  PRACY  I  ROZKŁAD  DNIA

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku

w godz. od  530 do  1600

530 – 800      Schodzenie się dzieci.  Zabawy dowolne , manipulacyjne ,
                               konstrukcyjne , tematyczne , inne .  Praca z zespołem lub
                               indywidualna o charakterze obserwacyjnym lub wspomagającym
                               ( np. ćwiczące funkcje poznawcze , percepcję , grafomotorykę ) .
                               Praca z dzieckiem zdolnym . Prace porządkowe .
800 – 830      Zabawy integracyjne, zabawy ze śpiewem organizowane przez nauczyciela.
                               Rozmowy kierowane zgodnie z tematyką kompleksową i zainteresowaniami  dzieci.

Ćwiczenia poranne

830 – 845      Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych  związanych z samoobsługą dziecka .

Przygotowanie do śniadania .

845 – 900      Śniadanie . Doskonalenie umiejętności samodzielnego

i estetycznego spożywania posiłku.

900 – 1000    Zajęcia wychowawczo - edukacyjne z cała grupą realizowane wg wybranego programu

wychowania przedszkolnego przy wykorzystaniu przygotowanych przez nauczyciela

materiałów  i środków dydaktycznych  w sali lub na świeżym powietrzu.

1000 – 1110   Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu  lub w sali.                                                                                            Spacery, obserwacje przyrodnicze.

1110 – 1130   Przygotowanie do obiadu. Czynności samoobsługowe.

1130 – 1150    Obiad I danie i deser

1150 – 1200   uchanie bajek. Relaks poobiedni.
1200 – 1315   Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, w tym zajecia sportowe,

obserwacje przyrodnicze

lub zabawy dowolne przy niewielkim  udziale nauczyciela.

1315 – 1330    Przygotowanie do obiadu. Wyrabianie nawyków i czynności higienicznych,

kulturalnych  z samoobsługą.

1330 – 1400    Obiad II danie . Doskonalenie umiejętności samodzielnego                                                                                           i estetycznego  spożywania posiłku.
Zabawy ruchowe , integracyjne , zabawy i gry dydaktyczne , stolikowe , prace
                                 porządkowe , ćwiczenia gramatyczne , słownikowe , praca indywidualna ,
                                 zabawy dowolne wg zainteresowań , pobyt na powietrzu .

PRZEDSZKOLE OFERUJE ZAJĘCIA DODATKOWE

Spotkania z muzyką" - cykliczne koncerty muzyczne dla dzieci w Państwowej Szkole Muzycznej i w przedszkolu.

SCHODZENIE SIĘ DZIECI OD GODZ. 5:30 DO 6:30

PONIEDZIAŁEK……………………………………...SALA NR 2